22.8.2014 Lagenfeld YONEX CUP

MIX :

CZEMartin Siegel       AUTKilian Meusburger
AUTLena Zinganell  x  AUTRaphaela Winkler      15:21, 19:21

Soutěže se zúčastnilo 62 dvojic. Martin se svojí rakouskou spoluhráčkou Lenou díky nasazení nehráli kvalifikaci, ale ve vyřazovací části i se zlepšujícím výkonem jim chyběl kousek štěstí a sehranosti, aby druhý set přetáhli na svoji stranu a mohli bojovat o vítězství v tomto zápase. Tuto disciplínu nakonec ovládli dánské páry, které do semifinále pustili jen jeden anglický pár a jednoho holaňďana. Nejlepší česká dvojice Savin se Švábíkovou skončili na 9-16. místě.

3 Tschechische RepublikMartin Siegel 2 0 0 : 2 1 : 4 84 : 103

Po vítězství v 1. setu Martina sestřelilo finské éro Eero Lauri, které mu v dalších setech povolilo už jen 16 míčů. V druhém zápase s německým hráčem Martin prohrál hladce první set a ve druhém teprve pořádně zabral, ale zase skončil na 19. Konkurence tu byla opravdu velká, nejlepší český hráč Cristian Savin skončil na 9-16 místě, když finále si zahráli anglický a německý hráč.

Čtyřhra :

CZEMarek Aubus      GERTomic Ludwig
 CZEMartin Siegel   x  GERAnton Riha             21:16, 21:7

CZEMarek Aubus       DENJoachim Anneberg Mikkelsen [3/4]
 CZEMartin Siegel   x  DENJonas Jaeger          13:21, 14:21

Ve čtyřhře si Martin konečně spravil chuť, když hladce porazili s Markem Aubusem z HK německý pár. Prohráli potom s dánským párem, který skončil nakonec až v semifinále, kde angličané oplatili dánům mix a i přes semifinálovou účast dvou dánských a jedné německé dvojice si došli pro vítězství.

Martin s Markem skončili na skvělém 9-16. místě při účasti cca 40 dvojic z celé Evropy, a to jako nejlepší český pár. Celkově Martin odehrál jen 5 zápasů, a jenom jeden byl vítězný, ale poměr vítězných a prohraných míčů 187:210 je celkem vyrovnaný na 47,1%.

Myslím si, že na tomto turnaji se hrál skvělý badminton a tak bylo hodně vidět, co je potřeba se ještě naučit a kde jsou největší mezery ve hře. Skvělou zkušeností pro Martina bylo zůčastnit se těchto zápasů a jeho 2,5 hodiny strávené na kurtu bez vyloženého propadnutí v některém z setů má cenu zlata. Velké díky Honzovi Opitzovi a Petru Koukalovi staršímu, kteří Martinovi pomohli zúčastnit se tohoto turnaje.